×

DERMATOLOJİ (CİLDİYE)

Anasayfa Birimler Dermatoloji (Cildiye)

Birinci Yeni İklim Hastanesi

Birinci Yeni İklim Hastanesi Dermatoloji bölümü üstün hizmet kalitesi anlayışla kendine hedef edinerek tüm deri hastalıklarında tanı ve tedaviye yönelik hizmet vermektedir. Bölümde, temel dermatolojik hizmet dışında değişik dermatolojik ve dermatokozmetik uygulamalar da yapılmaktadır.

Bölümümüz deri kanserlerinde erken tanı ve tedavi olanakları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Öte yandan, son yıllarda görülme sıklığında artış izlenen cinsel yolla bulaşana hastalıkların kontrolü, takip ve tedavisi bölümümüzde başarıyla yapılmaktadır. Çeşitli deri hastalıkları dışında alerjik egzamalarda alerji testleri uygulaması, ben takibi ve dermatoskopik inceleme, kriyoterapi (dondurma tedavisi), elektokoterizasyon, eksizyonel biyopsi ve küçük cerrahi müdahaleler de yapılmaktadır.

Kozmetik dermatolojide gelişmeler doğrultusunda bölüm içinde kozmetik danışmanlık, dolgu maddesi uygulaması, botulinum toksin (botoks) uygulaması, değişik derinlikte peeling (kimyasal soyucu) uygulaması da en uygun koşullarda, bu konularda deneyimli dermatologlar tarafından yapılmaktadır. Yine bu amaca hizmet eden, yeni teknolojilerden Nd: YAG ER YAG ve Oswich Lazer sistemlerinin kullanıma sokulmasıyla, cilt yenileme ve gençleşmesi, deri lekelerinin temizlenmesi ve derinin daha düzgün ve homojen görünümü sağlanmaktadır. Deri yüzeyinde mevcut tüm damar patolojileri (doğumsal damar anomalileri, anjiomlar, damar çatlamaları, bacak damar genişlemeleri, vb.) Nd: YAG, a lazer sistemi ile tedavi edilmektedir. Ayrıca lazer sistemlerimiz ile akne (sivilce) izleri, deri çatlakları, inatçı siğillerin tedavisi gibi değişik endikasyonlarda da hastalar için alternatif tedavi seçeneği oluşturmaktadır. Son yıllarda geliştirilen ve lazer uygulamalarımız arasında bulunan Fraksiyonel ER AYG FRAKSİYONEL Qswich lazerlerimiz ile bölümümüzde deri yaşlanması, lekeler, akne izleri, facial telangiectasia (yüzde kılcal damar) horlama, tırnak mantarı, sıkılaşma, Trghtening, skin rejuvenation, skin resurfacing (cildin doğal halini koruyarak yapılan cilt yenileme işlemleri) başta olmak üzere çeşitli endikasyonlarda başarıyla kullanılmaktadır.

Dermatoloji bölümümüzde yer alan Altın İğne Tedavisi, Mikro İğneleme, Dermarolor, Mezoterapi, Prp uygulamaları Hydra Beauty (Hyrdra facial cilt bakımı) uygun fiziki koşullarda rahat ve temiz ortamlarda güvenilir tedavi sağlamaktayız.

Dermatoloji bölümümüz tıbbi ekip, fiziki ortam ve teknolojik anlamdaki yatırımları ile bugün Türkiye ve Dünya standartlarında en iyi hizmet veren Dermatoloji Kliniklerinden biri haline gelmeyi hedeflemiştir. Bu doğrultuda bölümümüze başvuran her hastaya doğru tanı ve en uygun tedavi seçeneğini sunabilme rahatlığı ve başarılı sonuçlarımız, her geçen gün sayıca artan ve değişen dermatolojik hasta profilinin en önemli nedenini oluşturmaktadır.

Dermatoloji (Cildiye) Doktorları