×

SAÇ EKİMİ MERKEZİ

Birinci International Hastanesi

Saç Ekiminde Son Teknoloji FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

FUE(Foliküler ünite ekstraksiyonu)tekiniğinde öncelikle donör alana ağrısız lokal anestezi yapılarak uyuşturulur sonrasında kökler tek tek alınıp özel solüsyonda bekletilir ve ekim için belirlenmiş boş alanlara ekilir.

Kökler donör alandan tek tek alınıp saçsız alanlara ekimi yapılır.

Fue motorunun ucundaki punch yardımıyla saç kılı ortalanacak şekilde hafif dokundurulur.Bu minik punch darbesi saç kökünü dokudan ayırır ve bir penset yardımıyla nazik bir şekilde kök donör alandan çıkarılmış olur.

Bir kök için de bir iki veya üçten fazla folikül bulunabilir*

Kökler ense bölgesinden ayrıldıktan sonra solüsyonlara koyulmadan önce tasnifi (ayrımı) yapılır .

Böylece ekimi yapılacak kökler fue motoru yardımıyla alınmış olur.

Fue tekniği eski yöntemler gibi uzun sürmediği ve cerrahi bir operasyondan uzak olduğu için hastalar tarafından da en çok tercih edilen yöntem olmuştur.

Ücretlendirme konusunda hastalarımıza gerçek kök sayılarını ve doğru fiyatı sunuyoruz.

  • Saç ekimi operasyonu ; saçları dökülmüş, seyrelmiş, yanmış, skar oluşmuş yada doğuştan eksikliği olan bölgelere yeniden saç çıkışını sağlamak amacıyla yapılan cerrahi müdahaledir.
  • Saç ekiminde ilk işlem olarak saç analizi yapılır. Enseden alınacak saç kökleri için verimli alanın çizimi yapılır. Sonrasında enseden alınan köklerin beklemesi için özel solüsyonlarda sınıflandırılarak dizilir. Saç ekimi için boş olan alana alın yapısına bağlı olarak saç çizgisi çizilir. Sonrasında köklerin yapısında yuvalar(kanallar) açılır. Bu kanallar saç yönlerini ve sıklığını belirleyeceğinden çok önem arzeder. Son olarakta alınan kökler bu kanal boşluklarına özel cihazlarla teker teker ekilir.
  • Saç ekimi operasyonları en başta tam teşekküllü bir hastane de steril bir ortamda, plastik cerrah kontrolünde ve tamamen sağlıkçılarla yürütülmesi gereken ciddi bir operasyondur.
  • Saç ekiminde ekilen saçlar bir ay içinde dökülür. Tekrar çıkması tamamen döküldükten sonra tekrar uzamaya başlaması 100 günden sonradır. Yalnız çıkan saçların tam adapte olması 8-12 ayı bulabilmektedir. Bu süreçte uzmanın söylediklerine harfiyen uyulmalıdır.

DHI (Dırect Hair İmplant technique) Kalem Tekniği

Dhi kalem tekniği ile saç ekim işleminin avantajları:

  • Bu tekniğin başlıca avantajı sağladığı yoğunluktur. Sağladığı yoğunluk santimetre kare başına 40 – 60 greft olmak üzere klasik şerit / yanal kesi tekniğinin iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede müthiş bir kaplama imkanı sunar.
  • Saç ekimi yapılacak alanı, saçın doğal büyüme açısına bağlı olarak değişik açılarda saç ekimi imkanı sunan, özellikle saç çizgisi gibi hassas bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Dhi saç ekimi tekniğinde kullanılan ince uçlu iğneler sayesinde herhangi bir yara izi oluşma riskini en düşük düzeye indirir.

Safir Tekniği

Saç ekiminde kanal açma saçlara yön vermede kullanılan en yeni teknoloji 3D SAPPHIRE (safir) system cihazı ile daha doğal sonuç yaralarda çabuk iyileşme imkanı verir. Enfeksiyon ihtimalini de ortadan kaldıran bu teknik verdiği doğal sonuç ve garanti itibariyle son dönemin en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur.


Sorularınız için Sizi Arayalım!

Adınız
Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız