Bölümler

Online Randevu

Lütfen hastane seçiniz.

Online Randevu

Lütfen bölüm seçiniz.

Online Randevu

Lütfen hekim seçiniz.

NÖROLOJİ

“DİKKATLİ VE DİSİPLİNLİ ÇALIŞMA, MODERN NÖROLOJİNİN TEMELİDİR”

  Nöroloji beyin, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle kas hastalıklarını inceleyen bölümdür.
Başlıca başvuru şikayetleri: başağrısı, baş dönmesi, dengesizlik, felç (inme), bayılma (sara vs), bel boyun ağrısı, uyuşma, titreme kas güçsüzlüğü, unutkanlık, uykusuzlukdur.
Tedavi edilen başlıca hastalıklar: migren, epilepsi, vertigo, beyin kanaması veya damar tıkanıklığı, bel boyun fıtığı, parkinson, multipi skleroz, alzheimer, menenjit, myastenia gravis, nöropatiler, uyku bozukluklarıdır.
Tanıya yardım amacıyla beyin tomografisi veya MR görüntülemesi, ekstrakranyal doppler ve diğer laboratuvar tahlilleri yapılmaktadır.

                                           

                                                                                                         EEG – EMG

  EEG yani elektroensefalografi beyindeki elektriksel aktiviteyi değerlendirmek için kullanılan bir testtir. İşlem sırasında beyin dalgaları izlenir ve kaydedilir. Video-EEG; EEG sırasında eşzamanlı video kaydı yapılmasıdır. Burada amaç daha çok şüphelenilen bazı hareket veya nöbet benzeri durumlarda eşzamanlı EEG değişiklikleriyle karşılaştırıp karar verebilmektir. Ayrıca, bazen beklenilmediği halde karşılaşılabilecek bazı hareketlerin EEG ile ilişkisini netleştirmede faydalı olur. EMG; vücudumuzdaki sinir ve kasların elektriksel yöntemle izlenmesidir. Hastayı fazla rahatsız etmeyecek şiddette doğrusal elektrik akımı kullanılarak, sinirlerin elektrik iletme fonksiyonları ve kasların da bu elektriki desarjla ortaya çıkardıkları potansiyeller ölçülür.

 

ONLINE RANDEVU