Altın İğne Uygulaması

KAPAT
Online Randevu

Lütfen hastane seçiniz.

Online Randevu

Lütfen bölüm seçiniz.

Online Randevu

Lütfen hekim seçiniz.

Altın iğne vücudun birçok yerinde uygulanmakla birlikte, yüzde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir uygulamadır. Özel bir cihazla cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderilmesi olarak özetlenebilecek uygulama, Franksiyonel Radyo frekans tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. Son dönemlerde oldukça popüler olan bu yöntemde, cilt altına gönderilen yüksek frekanslı enerji cilt altına kontrollü bir şekilde hasar vermek suretiyle, kesintisiz bir şekilde vücudun doğal kollajenini üretmesini sağlar.

İşlem sonrasında cildin iyileşme süreci uyarılmaktadır. Uygulamanın cerrahi bir yöntem olmaması, herhangi bir risk oluşumunu ortadan kaldırmaktadır. Altın iğne uygulaması cilt üzerinde var olan birçok sorunu ortadan kaldırmanın yanı sıra, birçok cerrahi operasyon sırasında oluşan kanamaları durdurmak amacıyla veya operasyonu kanatmadan yapabilmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanır?

Altın iğne uygulaması vücutta birçok bölgede meydana gelen sarkmalar ve yüz kırışıklıkları ile ilgili sorunların giderilmesinde oldukça etkilidir. Bunun dışında,

  • Cilt gençleştirme,
  • Akne ve sivilce tedavisi
  • Yanık izleri
  • Yara izlerinin ortadan kaldırılması
  • Gebelik sonrasında ortaya çıkan cilt çatlakları
  • Kilo alma sebebiyle oluşan cilt deformasyonları
  • Gözaltı morlukları
  • Boyun ve gıdık bölgesindeki deformasyonların giderilmesi altın iğne uygulaması ile yapılabilmektedir.

Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilen altın iğne yöntemi, ince kırışıklıkların giderilmesi konusunda oldukça etkilidir. Bu sebeple yüz bölgelerinde ince kırışıklıklara sahip olan kadın-erkek bireylerin en fazla tercih ettiği yöntem olarak bilinmektedir. Özellikle ileri yaşlarda meydana gelen sarkmalarla ilgili çok sağlıklı sonuçlar alınması, işlemi oldukça popüler kılan etkenlerden biridir.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulamasında ilk işlem, uygulama yapılacak olan alanın temizlenmesidir. Temizleme işleminden sonra uygulama bölgesine anestezi etkisi yaratacak bir krem sürülür. Daha sonra ucunda altın bir iğne aparatı takılı olan radyo frekans cihazı cilde temas ettirilmek suretiyle işleme başlanır. Aparatın uç tarafında takılı olan ve mikro boyutlara sahip olan iğneler cildi taramaya başlar. Ani giriş çıkışlarla cilt uyarılır ve cilt altına nüfuz edilerek kollajen üretimi tetiklenir. Altın uç kullanılmasının en önemli nedenlerinden biri üst seviyede hijyen sağlamak ve altının oldukça etkili bir iletken oluşundan yararlanmaktır.

Altın iğne uygulamasının en önemli avantajlarından biri de, uygulamanın ilk seanstan itibaren etkilerini belirgin bir şekilde göstermesidir. Ayrıca uygulamanın kalıcı etki sağlaması da seansların değerini artıran bir özellik olarak görülmektedir. Cilde temasa edilerek yapılan birçok cilt bakım uygulaması, ciltte farklı tonların oluşmasına sebep olsa da, altın iğne uygulaması bu tür yan etkilerin meydana gelmediği bir yöntemdir. Her cilt tonunda etkili sonuçların elde edilmesine olanak sağlayan yöntem sayesinde hiç ara vermeden günlük yaşamı sürdürmeyi olanaklı kılmaktadır. İşlemden sonraki 1 gün, cildin kendini tam olarak toparlamasına ve günlük yaşama geri dönülmesine yeterli olmaktadır.

Önceden programlanmış seansalar halinde yapılan altın iğne uygulaması, 15 gün aralıklarla tekrarlanan seanslardan oluşur. Genellikle 3 seans süren altın iğne uygulaması sonrasında görülebilecek etkiler arasında, 3-5 saat sonra tamamen ortadan kaybolacak olan bir pembeliktir. Nadiren görülmekle birlikte belirsiz ve kısa süreli bir ödem toplanması da olağan etkiler arasında yer almaktadır.

Bu denli başarılı sonuçlar alınan uygulamada önemli olan unsurlardan biri de, uygulamanın uzmanlar tarafından yapılmasının gerekliliğidir. Oldukça kısa sürelerde mükemmel sonuçlar alınan bu yöntemle vücutta istenmeyen kırışıklıklar da dâhil olmak üzere birçok sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılmakta, bireylerin kendilerine olan güvenleri tazelenmektedir.

Bilgi Al
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
ONLINE RANDEVU