Multifokal Göz İçi Mercek Nedir?

KAPAT
Online Randevu

Lütfen hastane seçiniz.

Online Randevu

Lütfen bölüm seçiniz.

Online Randevu

Lütfen hekim seçiniz.

Katarak ameliyatı sonrasında, hastaların gözünün içine takılan yapay yani sentetik mercektir. Genel olarak hastanın güven içinde ömür boyu kullanabileceği bir tedavi yöntemidir.  Bulanık görüntüyü gidermek, çift görmek, görme bozukluğunu gidermek amacıyla geliştirilmiş bir yöntemdir. Yani puslanmış ya da saydamlığını kaybetmiş olan hastanın göz sağlığına tekrar kavuşması ve iyi görebilmesi için gözün için takılan yapay mercektir. Multifokal Göz İçi Lens hastanın yaşam kalitesini arttırır.

Multifokal Göz İçi Lensler Kimlere Uygulanır?

Hastalarda uzağı görmekte zorluk çeken, iyi göremeyen, yakını göremeyen, hem yakını hem uzağı göremeyen kişilere uygulanmaktadır. Bu işlemden sonra hastalar yakını görebilir, denize ya da havuza girebilir, tüm sporları yapabilir, kitap okuyabilir, araba kullanabilir, bilgisayar kullanırken zorlanmayabilir hale gelip eski görme kalitelerine geri dönmektedirler.

Ameliyat İçin Uygulanacak Merceğe Nasıl Karar Veriliyor?

Ömürlük akıllı mercek yani lensler, yeni doğmuş çocuğa ya da her yaştan yetişkinlere takılabilinir. Katarak olan hasta, yüksek derecede görme bozukluğu olan yani gözlük numarası yüksek olan kişilere takılıyor. Bu sayede hastalar hem gözlüklerden kurtuluyor hem de sağlıklı bir göz görünümüne sahip oluyorlar.

Göz İçi Merceklerinin Özellikleri Nelerdir?

Monofokal Göz İçi Lens ve Multifokal Göz içi Lens olmak üzere iki çeşit lens grubu mevcuttur. Monofokal lens ile hastaların uzağı çok iyi görmeleri hedeflenir. Yani uzak problemi olan hastalara yönelik bir yapay lens grubudur. Multifokal Göz İçi Lens ise hem yakını hem uzağı görme sorunu yaşayan hastaların, sağlıklı ve iyi kalitede bir görüşe sahip olmaları için uygulanan göz içi lens grubudur.

Trifokal Göz İçi Merceklerin Diğer Merceklerden Farkı Nedir?

Üç odaklı merceklerdir. Yani hem yakın, hem uzak, hem de orta düzey görme bozukluğu olan hastalara uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile hem hasta gözlüklerinden kurtulmaktadır hem de uzak, yakın ve orta görüş kalitesini yakalamaktadır ve görme bozukluğu düzelmektedir.  Hem katarak hem katarak olmayan hastalara kolayca uygulanabildiği gibi uzun dönem kullanım kalitesi yüksek merceklerdir. Çok tercih edilen bu yöntem sayesinde bilgisayar kullanabilir, televizyon izleyebilir, araba kullanıp, kitap okuyabilirsiniz.

Trifokal Göz İçi Mercek Nedir?

Multifokal Göz İç Mercek Yerleştirme Ameliyat Ne Kadar Sürüyor?

Genel olarak hastanın duruma bağlı olarak aynı gün hastalar taburcu edilir. Ama gün dinlenme süresi ile beraber bu uygulamadan sonra hasta kendi günlük, iş ve özel yaşamına geri dönebilir. Ameliyat süresi 15 dakika kadar sürmektedir. Damla ile anestezi sağlandığı için narkoza gerek yoktur.Multifokal Göz İç Mercek aynı anda iki göze birden uygulanmadığı için bir hafta sonra diğer göze Multifokal Göz İç Mercek uygulaması yapılmaktadır.

Bilgi Al
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
ONLINE RANDEVU