No Touch Lazer

KAPAT
Online Randevu

Lütfen hastane seçiniz.

Online Randevu

Lütfen bölüm seçiniz.

Online Randevu

Lütfen hekim seçiniz.

PRK

PRK (Photorefraktif Keratektomi), Lasik gibi kırma kusurunu düzeltici bir tedavi yöntemidir. Halen en yaygın şekilde kullanılan lasik tekniğinden farklı olarak PRK yönteminde, korneada kesi ile ince tabaka (flap) oluşturulmaz, lazer doğrudan dış yüzeyden başlar. PRK operasyonu korneanın en üstündeki epitel olarak adlandırılan ince canlı doku sıyrılarak alttaki dokuya Excimer Lazer’in uygulanması işlemidir. Operasyonun bitiminde kornea yüzeyini koruyucu olması amacı ile birkaç gün için göze şeffaf ve numarasız kontakt lens takılır. İyi görmeyi kazanma süreci Lasik’e göre daha uzun olup 3-4 hafta kadar sürebilir. Operasyon sonrası yaklaşık 2–4 gün ağrılı ve rahatsız edici geçer, nedeni ise epitel dokunun iyileşmesinin bu sürede tamamlanmasıdır.

LASEK

Lasek, gözdeki epitel dokunun alkol yardımı ile kaldırılması prensibine dayanır. Lazer uygulandıktan sonra epitel yerine geri yayılır. Bu iki yüzey yönteminde güvenli sonuçlar alınmakla birlikte, hastalarda 2 -3 gün süresince yanma, batma, sulanma olabilmektedir. Ortalama 1 hafta-10 gün içinde görme netleşmektedir.

NO TOUCH (TRANS PRK )

Kornea Epitel tabakası lazer ile kaldırılır sonraki işlemler PRK ile aynıdır.

PRK ve LASEK yöntemlerinin özellikleri

  • Göz derecesi küçük olduğu halde (3 dereceye kadar miyop ve astigmatlarda), kornea kalınlığı Lasik olmaya uygun olmayan bazı göz yapılarında tavsiye edilir.
  • Göz, Lasik yönteminde olduğu gibi sadece damla ile uyuşturulur.
  • Operasyon esnasında hasta ağrı duymaz.
  • Epitelin kendisini toparlaması ve gözü korumak amacı ile kontakt lens takılır ve operasyondan 3–4 gün sonra doktor kontrolünde çıkarılır.
Bilgi Al
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
ONLINE RANDEVU