×

ÜCRETSİZ LAZER UYGUNLUK TESTİ

Anasayfa Ücretsiz Lazer Uygunluk Testi

Ücretsiz Lazer Uygunluk Testi için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli!

Adınız
Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız

 

Kişiye özel tedavi yöntemleri ile miyop, astigmat, hipermetrop gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

 

 landing_page

PRK 


Düzeltici tedavi yöntemlerinden biri olan PRK (Photorefraktif Keratektomi), halihazırda yaygın bir şekilde kullanılan lasik tekniğinden farklı olarak, lazeri doğrudan dış yüzeyden başlatarak korneada kesi ile ince tabaka (flap) oluşturmaz. Korneanın en üst tarafındaki epitel olarak adlandırılan ince yapılı canlı dokudan sıyrılarak alttaki dokuya Excimer Lazer’in uygulanması işlemidir. Operasyon bittikten sonra kornea yüzeyinin koruyucu yapıya sahip olması amacı ile birkaç gün süreyle göze şeffaf ve numarasız kontakt lens takılır. Görme yetisinin iyileşmesi süreci Lasik operasyonuna göre daha uzun olup 3-4 haftayı bulabilir. Operasyon sonrasında yaklaşık 2–4 gün arası ağrılı ve rahatsız edici geçer, bunun nedeni ise epitel dokunun iyileşmesinin bu sürede tamamlanacak olmasıdır. 


LASEK 

Lasek, göz içerisindeki epitel dokunun alkol yardımı ile kaldırılması yöntemine dayanır. Lazer uygulamasından sonra epitel geri yerine yayılır. Bu iki yüzey tedavi yönteminde güvenli sonuçlar elde edilmesiyle birlikte, hastalarda 2 -3 gün süren gözde yanma, batma, sulanma olabilir. Ortalama 7-10 gün içerisinde görme yetisi netleşmektedir. 


NO TOUCH (TRANS PRK) 


Önde kornea epitel tabakası lazer ile kaldırılır, daha sonraki işlemler PRK yöntemi ile aynıdır.


PRK ve LASEK Yöntemlerinin Özellikleri

  • Gözün bozukluk derecesi küçük olduğu halde (genellikle 3 dereceye kadar miyop ve astigmatlarda), kornea kalınlığı Lasik uygulamasına elverişli görülmeyen göz yapılarında tavsiye edilir.
  • Göz, Lasik yönteminde olduğu gibi sadece damla ile uyuşturulur. Başka herhangi bir uyuşturma yöntemi kullanılmaz.
  • Operasyon sırasında hasta ağrı, yanma gibi şikayetler duymaz.
  • Epitelin kendini bir an önce toparlaması ve gözün korunması amacı ile operasyondan sonra kontakt lens takılır ve 3–4 gün sonra doktor kontrolünde çıkartılır.

 

 

 

 

Sayfa içerikleri makaleler,görsel materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.