×

SAÇ EKİMİ

Anasayfa Birimler Saç Ekimi

Birinci International Hastanesi

Günümüzde genç yaşlarda bile sıkça görülen saç dökülmesi kadın erkek fark etmeksizin karşılaşılan bir sorundur. Özellikle genetik ve hormonel nedenlere bağlı olarak gelişen saç dökülmeleri vitamin ve mineral eksiklikler, egzama ya da stres kaynaklı olabilir. Kadınlarda ve erkeklerde sıkça görülen bu sorun maalesef pek çok psikolojik travmaya neden olmaktadır.

Birinci Sağlık Grubu olarak bu sorununuzu ortadan kaldırmak ve yaşam kalitenizi arttırmak adına Saç Ekimi Merkezimizde uzman kadromuz ile sizler için FUE ve DHI yöntemlerimizle saç ekimi hizmet vermekteyiz.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

Mikro motor kullanılarak saç ekimi yapılan bu vücudunuzun çeşitli bölgelerinden elde edilen kıllar, kıl kökleri ve yapısı korunarak lokal anestezi yöntemi ile uyuşturulmuş saç derinize doktorlarımız tarafından belirlenmiş saç çıkış yönlerinize göre nakil edilir. Hastamız acı hissetmez ve ekim işleminden kısa bir süre sonra günlük yaşantısına devam edebilir.

Ekim işleminin ardından bir ay sonra ekilen saçlar dökülür ve yaklaşık iki veya üç ay sonra yerine yeni saçlar çıkmaya başlar. Bir yılın sonunda saçlar eski hacimli görünüşüne kavuşur.

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan DHI Yöntemi ile Saç Ekimi diğer yöntemden farklı olarak tıraşsız saç ekimi anlamına da gelen bu yöntemde var olan saçlarınızı tıraş etmeden açık olan bölümdeki saç derinize saç nakil işleminin gerçekleşmesi sağlanır. Var olan saça zarar verilmeden açıklık olan bölgeler üzerinde yoğunlaşılarak doğal bir saç görünümü verilir. Saç ekiminden önce donör bölge ve saç ekimin yapılacağı alan ileri sağlık teknolojilerimiz ile belirlenir ve ekilen saçlar iki ya da üç hafta sonra dökülmeye başlar. Üç ayın sonunda yeni saçlarınız uzamaya başlar.