×

BEL FITIĞINDA MİKROCERRAHİ YÖNTEM

Anasayfa Bel Fıtığında Mikrocerrahi Yöntem

Prof. Dr. Hasan Mirzai'ye Ulaşın!

Adınız
Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız

Memnuniyette Birinci anlayışı ile hareket ederek tüm süreçlerde yanınızda yer alan, sorularınızı özveri ve anlayışla cevaplayan güler yüzlü personelimizle her zaman yanınızdayız. Aşağıdaki formu doldurarak size özel sağlık danışmanınızdan bel fıtığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Günümüzde yaş ve cinsiyet fark etmeksizin neredeyse herkeste bel fıtığı görülmekte. Yapılan yanlış hareketler ya da yanlış oturma sonucu meydana gelebilen bel fıtıklarında, hastalar belde ve kalçada ağrı, bacağa vuran ağrılar, ayaklarda uyuşma ve karıncalanma hissetmekte. Kısa bir mesafe bile olsa yürürken belde - bacakta ağrı, otururken kalçaya giren ağrılar ve ayağa vuran ağrılar bel fıtığınızın olabileceğinin bir göstergesi. Ayrıca bel fıtıklarında doğru bilinenin aksine herkese ameliyat önerilmez. İlk olarak ilaçlı tedavi, ardından fizik tedavi uygulanır eğer fıtık bu yöntemlerle tedavi edilemeyecek bir durumda ise ameliyat önerilir. 

Bel fıtığı tanısı nasıl konur?

Bel fıtıklarında en iyi teşhis yöntemi MR'dır. MR sonucunuz doğrultusunda doktorunuz, fıtığınız olup olmadığını sizinle paylaşacak ve tedavinizi belirleyecektir.

Bel fıtığı tedavisi nedir?

Hastalığın başlangıç safhasında ilk tercih edilen tedavi yöntemi ilaç tedavisidir. İlaç tedavisi birçok hastada ağrının giderilmesinde ve aktif yaşama dönmesinde etkili rol oynar. Kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar tercih edilir. Bazen ilaç tedavisi sırasında  fizik tedaviden de faydalanabilir. Bu tedaviden fayda görmeyen ve şikayetleri artan hastalar için ameliyat tedavisi planlanır. 

Bel fıtığı ameliyatı nasıl yapılır?

Bel ve boyun fıtığı ameliyatlarımızı Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanımız Prof. Dr. Hasan Mirzai gerçekleştirmektedir. Ameliyat süresi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Küçük bir kesiden skopik görüntüleme eşliğinde fıtık bölgesine ulaşılır, Omurga kemiklerine zarar vermeden ve mikroskop yardımı ile fıtığınız çıkarılır. Hasta aynı gün ayağa kaldırılır, yürütülür ve ertesi gün eve taburcu edilir. Doğru teşhis ve doğru zamanlama ile bu yöntemin başarısı %90 'ın uzerindedir.

Bel Fıtığı Hakkında Prof. Dr. Hasan Mirzai'nin Bilgi Verdiği Videosu

Bel Fıtığı Ameliyatı Olan Hastalarımızın Memnuniyet Videosu